Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
6 postów 2 komentarze

Wybory Stalowa Wola

WyboryStalowaWola - Wszystko o wyborach w Stalowej Woli.

Prezydent zaprasza Krystynę Pawłowicz do Stalowej Woli

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

- Zapoznałem się z Pani wypowiedzią dotyczącą Stalowej Woli. Rozumiem, że stawia Pani pod znakiem zapytania polskość miasta Stalowej Woli. Niniejszym zapraszam Panią w dowolnym terminie do odwiedzenia naszego miasta – czytamy.

Prezydent deklaruje też pokrycie kosztów związanych z przyjazdem.

Jak zaznacza prezydent, wbrew stwierdzeniu Krystyny Pawłowicz, nie włączenie syren w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i kwestionowanie jego zasadności, nie jest wyznacznikiem patriotyzmu i polskości — jest tylko niezgodne z oficjalną interpretacją partii politycznej, którą reprezentuje pani poseł.

- Stalowa Wola od swojej genezy do chwili obecnej jest ściśle związana z Polską. Powstanie miasta zawdzięczamy Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu, ówczesnemu wicepremierowi i ministrowi skarbu, dzięki któremu Stalowa Wola stała się sztandarową i największa inwestycją w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego. Z czasem stała się symbolem dążeń narodu polskiego, o którego planie budowy ówczesny minister spraw wojskowych gen. Tadeusz Kasprzycki mówił, że jest to stalowa wola narodu polskiego wybicia się na nowoczesność – wyjaśnia w piśmie prezydent Andrzej Szlęzak.

- Zapewniam Panią, że Stalowa Wola jest i pozostanie w Polsce. Jeszcze raz zapraszam do odwiedzenia naszego miasta – miejsca, w którym pamięci historycznej towarzyszy refleksja i próba nowoczesnego spojrzenia w przyszłość. Zachęcam do takiej refleksji, bo zdarzyło się już w przeszłości, że opinie polityków wygłaszane z perspektywy Warszawy nie miały żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości – dodaje włodarz miasta.

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej