Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
6 postów 2 komentarze

Wybory Stalowa Wola

WyboryStalowaWola - Wszystko o wyborach w Stalowej Woli.

Mieszkańcy ocenili szanse dla rozwoju Stalowej Woli

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pracownia Homo Homini na zlecenie Urzędu Miasta w Stalowej Woli przeprowadziła w sierpniu badanie na grupie 1004 respondentów. Badanie kosztowało miasto 30 tys. zł.

Jego celem było monitorowanie strategii rozwoju miasta, która obowiązuje od 2007 roku i kończy się w 2015 roku.

Do ponad tysiąca pełnoletnich mieszkańców Stalowej Woli zadzwoniono na telefon stacjonarny z pytaniami. Wśród osób, które wyraziły zgodę na badanie dominowały kobiety (48 procent respondentów).

W przypadku wieku osób ankietowanych był on zróżnicowany: 7,9 procent stanowiły osoby w wieku 18–24 lata, 20,7 proc. to osoby od 25 do 34 roku życia. Mieszkańcy w przedziale wiekowym 35–44 stanowili 17,5 proc. respondentów, natomiast osoby od 45 do 54, 14,7 procent. 21,5 proc. to osoby od 55 do 64 roku życia, zaś 17,7 proc. stanowią mieszkańcy powyżej 65 roku życia.

DOBRA OCENA PREZYDENTA I RADY MIEJSKIEJ

- Zdaniem większości stalowowolan miasto rozwija się w takim samym stopniu jak inne miasta w Polsce, natomiast co piąty uważa, że rozwija się prężnie. Według respondentów zmiany, jakie dokonują się w mieście, idą raczej w dobrym kierunku, ale co czwarty ocenia te zmiany jako złe. Ponad połowa badanych uważa, że Prezydent Miasta dobrze zarządza Stalową Wolą. Przeciwnego zdania jest co czwarty ankietowany. Respondenci ocenili działania Rady Miejskiej nieco bardziej negatywnie — mówił Marcin Duma, prezes Instytutu Homo Homini.

Niemal połowa badanych uznała, że rada miasta prezentuje poziom raczej i zdecydowanie dobry. Trzech na dziesięciu twierdzi jednak, że jest to poziom raczej zły lub zdecydowanie zły. Walka z bezrobociem w mieście to zdaniem ankietowanych najważniejsza sprawa do rozwiązania.

CHCĄ REMONTÓW DRÓG

Najważniejsze inwestycje czy działania w mieście to tworzenie nowych miejsc pracy oraz remont ulic i chodników. Respondenci uważają, że w najbliższych latach w Stalowej Woli powinny być realizowane inwestycje związane ze wspieraniem przedsiębiorczości lub inwestycje drogowe. Rzadziej natomiast wskazywano na inwestycje dotyczące energii czy edukacji. Według badanych w pierwszej kolejności powinna być wyremontowana ulica Przemysłowa.

Najlepiej oceniane sfery publiczne w mieście to edukacja oraz kultura, najgorzej zaś praca i ochrona zdrowia. Muzeum Regionalne oraz Miejski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna to najlepiej oceniane instytucje w Stalowej Woli. Najgorzej w ocenie badanych wypada Zakład Miejskiej Komunikacji Samochodowej, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej oraz Zakład Administracji Budynków.

MIESZKAŃCY LUBIĄ STALOWĄ WOLĘ

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy niewiele ponad 1/3 badanych załatwiała sprawę w Urzędzie Miejskim. Dobrze i zdecydowanie dobrze ocenia ten kontakt 3/4 wspomnianej grupy. Zdaniem badanych wybitnie uzdolniona młodzież powinna otrzymać dodatkowe wsparcie z budżetu miasta. W opinii ankietowanych miasto powinno wspierać głównie osoby niepełnosprawne oraz ubogie.

Niemal połowa badanych, gdyby miała możliwość, nie chciałaby zmieniać swojego miejsca zamieszkania. Wśród respondentów, którzy chcieliby przenieść się ze Stalowej Woli, najczęściej wymienianym powodem do przeprowadzki jest brak pracy, niskie wynagrodzenie oraz chęć zmiany otoczenia.

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej